Има много въпроси, които смятам за важни и се надявам да представляват интерес и за българските народните представители, защото е ясно, че представляват интерес за българските граждани.
Това заяви главният прокурор Иван Гешев пред медии в парламента, където пристигна за заседанието на комисията по правни въпроси.
Трябва да е ясно, че не прокуратурата отговаря за борбата с престъпността само, това е въпрос на наказателна политика на държавата и да разкрива престъпления МВР. Без да се разкрие престъпление няма как прокуратурата да ревизира наказателна отговорност, няма как да нанесе обвинителен акт и няма как евентуално съдът да отсъди осъдителна присъда и това е работа на система от органи, заяви Гешев.
Според него, ако някоя система не си върши работата, резултатът е незадоволителен. Според главния прокурор Наказателният кодекс е остарял.
НК е от времето на Тодор Живков и е негодно оръжие за борба с престъпността, заяви Гешев. /БГНЕС

Иван Гешев
Още от Закон и ред
Правосъдният министър: Прокуратурата вече разследва драмата на 90-годишната баба Янка, държавата няма да е безучастна
Министерство на правосъдието вече проверява частния арбитраж наречен „Софийски търговски арбитражен съд“ и частния съдебен изпълнител, издал изпълнителен лист и направил опис на имуществото на възрастната жена
Бивши вътрешни министри предлагат затвор за отказали проби за алкохол и наркотици след катастрофа
Предложението фигурира в проект за промени в Наказателния кодекс, внесено от бившите министри и настоящи депутати от ГЕРБ Христо Терзийски и Младен Маринов
Правосъдният министър възложи проверка за имотни измами, 89-годишна жена може да остане без дом
"Описаната фактическа обстановка е потресаваща и налага пълното внимание на всички отговорни институции."