„Във времето около празниците, случаите с неправомерно източване на пари от картите ни, зачестяват. Това обикновено е един интензивен период, в който хората пазаруват, обменят стоки и стават по-небрежни към това да опазват информацията за банковите си карти”, коментира експертът по киберсигурност Борислав Сестримски пред Нова телевизия.
„Скимиращите устройства остават водещи при измамите, но банките се грижат за банкоматите и сигурността на абонатите. Редовно се правят проверки за скимиращи устройства. Разбира се, потребителите трябва да се стараят да прикриват своя ПИН код, когато го въвеждат, защото дори да има такова устройство, ако камерата не запише кода, картата остава в безопасност”, каза още той.
Експертът съветва да съхраняваме безконтактните се карти в специални кейсове. „Добре е това да се прави, за да не могат тези, които носят скимиращи устройства, да се докосват до парите ни. Разбира се, тези пари също са проследими, така че всеки, който стане жертва на такава атака, може да поиска разследване по случая”, посочи Борислав Сестримски.
Още от Закон и ред
"Да България": Предстои съдебна битка чий е басейнът "Мария Луиза", а стадион "Юнак" ще е амфитеатър
Под Капитолия в "Борисовата градина" най-вероятно няма да има паркинг, съобщи общинският съветник от “Да, България” Симеон Ставрев
Закопчаха руски блогър, станал мишена на ФСБ след критика на Путин
Иля Ремесло публикува манифест, в който посочва 5 причини, поради които вече не подкрепя Путин, добил широка популярност в Русия
ДПС настоява за спешна проверка на Демерджиев за паралелни разследвания зад гърба на прокуратурата
В сигнал, изпратен от партията, се допълва, че с медийни изявления на Демерджиев от САЩ той признава и потвърждава обстоятелството, че МВР продължава незаконно да извършва разследване на лице с имунитет, каквото е лидерът на движението