24 Август, 2026

Киберполицаи свалиха 12 сайта за пиратска музика

Киберполицаи свалиха 12 сайта за пиратска музика

Киберполицаи прекратиха незаконно разпространение на музика. При операцията, проведена в координация с Европол, е спрян е достъпът до 12 сайта, чийто собственик е установен.

Операцията за предотвратяване на незаконно използване на музика като обект на авторското и сродни на него права е реализирана в четвъртък от служители на дирекция „Киберпрестъпност“ на ГДБОП, под наблюдението на Софийската районна прокуратура.

В хода на спецакцията киберполицаите установили собственика на 12 сайта, които изградил и подържал, за да предлага на потребителите им достъп до популярна музика в различни страни, като осигурявал възможност за свалянето им в .mp3 формат.

Поради констатирани множество нарушения на правата върху обекти на интелектуалната собственост е преустановен достъпът до https://downloadmp3bg.com/, https://baixarmp3gratis.com, https://www.tekstove.org/, https://mp3pesme.com/, https://mp3piosenki.com/, https://descarca-muzica.com, https://indirsarki.com/, https://mp3kostenlos.com/, https://mp3hitove.com/, https://mp3greek.gr/, https://xn--3-wtbj.net/ и https://mp3aghani.com/.

Като доказателства са иззети документи и дигитални устройства, чрез които е осъществявана незаконната дейност.

Операцията е проведена в координация с Европол в рамките на ЕMPACT (Програма за мултидисциплинарно и многоведомствено оперативно сътрудничество за борба с организираната престъпност на ниво ЕС с приоритетна дейност по борба и разрушаване на престъпни мрежи и престъпни дейности на индивидуални предприемачи, участващи в престъпления срещу интелектуална собственост, ръководена от Република България). /БГНЕС
Сподели:
Депутатите обсъждат на второ четене тестовете за почтеност за държавни служители

Депутатите обсъждат на второ четене тестовете за почтеност за държавни служители

Предлаганите промени предвиждат въвеждането на задължителен тест за почтеност при заемане на длъжности с висок корупционен риск в държавната администрация

36-годишен мъж е задържан за отравянето на 8 редки лешояда в Стара планина

36-годишен мъж е задържан за отравянето на 8 редки лешояда в Стара планина

Намерени са доказателства за отравянето на лешоядите - извършителят е направил самопризнания

Задържаха мъж, отговорен за отравянето на 8 лешояда под връх Ботев

Задържаха мъж, отговорен за отравянето на 8 лешояда под връх Ботев

Сред загиналите е и брадатият лешояд Боев – изключително ценна птица, която беше изчезнала от българската природа. Миналата година той беше освободен в природата от Спасителния център „Зелени Балкани“ по проект, финансиран от Европейската комисия

Коментари (0)