Ще изпратим на прокуратурата всички резултати от проверката на язовирите, обяви служебният министър на икономиката Кирил Петков, предаде репортер на БГНЕС.
Министерството е проверило 3 наскоро ремонтирани язовира - "Пазар дере" (Ловеч), "Злати войвода 3" и "Злати войвода 4" (Сливен). "На 31 декември миналата година, навръх Нова година, тези язовири са предадени от държавната фирма "Монтажи", всички пари са платени, но още на са влезли в експлоатация. По закон те все още не могат да бъдат завирявани и използвани за напояване", обясни министър Петков. За ремонта и на трите язовира има съмнителни неща - цените на транспортните разходи за тях са едни и същи, както и цените на бетона. Освен това те са и доста по-високи от средната пазарна цена. Според Кирил Петков в тези случаи за примери за безстопанственост. "Още днес ще поискам държавната консолидационна компания да обясни защо 6 месеца не е дала за експлоатация тези язовири и да се използват за напояване", посочи той. Всеки сключен договор оттук нататък ще бъде контролиран от специална комисия с цел по-голяма прозрачност. /БГНЕС
![Кирил Петков: Пращаме на прокуратурата данните от проверката на язовирите](/static/downloads/uploads/Images_3/K/kiril-petkov_2_.jpg)
Кирил Петков, прокуратура, проверка, язовири
Още от Закон и ред
Жалба в съда срещу отказа Пеевски да бъде заличен като член и лидер на ДПС
Софийският градски съд отказа вписване на промени в регистъра на политическите партии по партидата на ДПС
ШОК: Сърбия пусна на свобода българския „крал на контрабандата“!
Никола Николов – Паскал
Прокуратурата: Кирил Петков е предаден на съд
От обвинението днес представиха официалното съобщение по обвинението