17 Юни, 2026

МВР отказа да е част от Национално междуведомствено звено за изборите

МВР отказа да е част от Национално междуведомствено звено за изборите


За пореден път МВР отказа да е част от Национално междуведомствено звено за изборите, съобщи БНР.

Като се позоваха на императивен текст от Изборния кодекс, от прокуратурата съобщиха днес, че ръководството ѝ и ръководството на Държавната агенция „Национална сигурност“ са подписали съвместна заповед за създаване на такова звено. Със заповедта се регламентират действията на двете институции за гарантиране на политическите права на гражданите и за осигуряване на бързо и ефективно противодействие на т.нар. изборни престъпления.

В края на февруари главният прокурор Иван Гешев изпрати покана и до служебния министър на вътрешните работи, но вчера Иван Демерджиев заяви, че няма юридическо основание МВР да подпише такова споразумение. Демерджиев обаче беше категоричен, че това няма да попречи на съвместната работа с прокуратурата за противодействие на купения и корпоративен вот.
Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)