10 Април, 2026

Отряд "Кобра" задържа избягалия шофьор от катастрофата в София

Отряд "Кобра" задържа избягалия шофьор от катастрофата в София


Избягалият шофьор от тежката катастрофа в София Георги Семерджиев е задържан в София след спецакция на Отряд „Кобра”, съобщиха за NOVA от МВР. Следователите се включиха в разследването по разпореждане на главния прокурор Иван Гешев.

За него стана ясно, че има 47 акта и 49 наказателни постановления. Управлявал катастрофиралия автомобил с фалшиви номера. В колата са намерени сигнална синя лампа и стоп полицейска палка.

По информация на Нова телевизия книжката му също е фалшива. Представял документ, за който твърдял, че е издаден в Швейцария. Справка между Пътна полиция в България и органите на реда в Швейцария обаче показала, че книжката не е истинска.

Семерджиев беше обявен за общодържавно издирване и по старите дела, по които е разследван.
Сподели:

Коментари (0)

Обиски на Европрокуратурата в Румъния и България заради измама с проекти за литиево-йонни батерии

Обиски на Европрокуратурата в Румъния и България заради измама с проекти за литиево-йонни батерии

Общо 14 обиска на жилища и фирми са проведени в Румъния и България, разследващи действия е имало и в Австрия и Великобритания

Дечев: МВР ще бъде безкомпромисно към всички престъпления  срещу политическите права

Дечев: МВР ще бъде безкомпромисно към всички престъпления срещу политическите права

Бяха изнесени и данни за два случая от вчера след проведени полицейски операции в Пловдивско. 

ВАС с отказ да прекрати делото на Андрей Гюров срещу освобождаването му от БНБ

ВАС с отказ да прекрати делото на Андрей Гюров срещу освобождаването му от БНБ

Самият премиер е настоял делото да продължи, тъй като не е загубил правен интерес от оспорването на решението, с което на 16 юли 2024 г. беше освободен като подуправител БНБ