20 Май, 2026

Правосъдният министър: Зеленият сертификат не е дискриминационен

Правосъдният министър: Зеленият сертификат не е дискриминационен

Според служебния правосъден министър Иван Демерджиев нямат основания критиките, че зеленият сертификат е дискриминационен и нарушава правата на хората, които не искат да се ваксинират.

В отговор на въпрос от гражданин в рубриката "Властта говори! Открито", излъчвана във Фейсбук страницата на Министерския съвет, той припомни, че няколко съдилища в Европа, както и Европейският съд по правата на човека в Страсбург вече са се произнесли:

„Тук големият въпрос, по който сме в контакт с министъра на здравеопазването и ще продължаваме да водим този дебат, ще бъде как правилата да бъдат разписани така, че да не създават в гражданите усещането за някаква форма на дискриминация. Аз не мисля, че това се цели, не мисля, че идеята е такава, не мисля, че такива са мерките, които се прилагат. Но при всички случаи трябва много внимателно при разписването и прилагането на различни мерки да се подхожда така, че да не остават гражданите с подобно усещане“.
Сподели:

Коментари (0)

Емануил Йорданов: Много хора от нашата съдебна система са намирали топъл пристан в „Осемте джуджета“

Емануил Йорданов: Много хора от нашата съдебна система са намирали топъл пристан в „Осемте джуджета“

„Трудно ми е да кажа какво е обвинението срещу Теодора Георгиева“, призна той и добави, че около случая има твърде много неизвестни

Андрей Янкулов: В изказването на Кьовеши няма новина

Андрей Янкулов: В изказването на Кьовеши няма новина

"Още през 2021 г. имаше скандал в Европейския парламент с избора на някои европейски прокурори, защото Съветът не се е съобразил с класирането на Комитета по подбор в три случая"

ГДБОП разби база за фалшиви хранителни добавки в София

ГДБОП разби база за фалшиви хранителни добавки в София

Това стана ясно по време на съвместен брифинг на директора на Дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП Владимир Димитров, на наблюдаващия прокурор от Софийска районна прокуратура (СРП) Теодора Тодорова и на началника на "Икономическа полиция" при СДВР комисар Илчо Благоев