5 Април, 2026

Предадоха се двамата, издирвани за погрома в "Бесо"

Предадоха се двамата, издирвани за погрома в "Бесо"

Издирваните за погрома в бар “Бесо” Веско Стоянов и Петър Паунов се предадоха в столичната полиция във вторник, съобщи 24 часа.

Обвинени са в едро хулиганство и не са дали обяснения. Стоянов и Паунов се появили в дирекцията с адвоката си Любомир Таков, който отказа коментар по случая. Не е ясно дали двамата са били в чужбина или в България.

На 12 август вечерта компания от млади мъже била в луксозния бар. Изведнъж започнали да хвърлят столове и да чупят инвентар. За случая стана ясно когато собственикът на заведението Емануил Лазаров-Емо Негъра пусна записа от охранителна камера.

МВР веднага започна разследване по случая.

Беше задържан съдружникът му Красен Кръстев, с когото имат конфликт около общия си бизнес. Кръстев беше пуснат без обвинение.

След това бяха задържани Цвятко Цветков и Сергей Димитров. Те са на свобода с 2 хил. лв. гаранция, а свидетели на екшъна дават противоречиви показания в съда и ги определят като добри и възпитани момчета, които често идвали в заведението.

Продължава издирването на още 2-ма от компанията.

Сподели:

Коментари (0)

Съдът реши: И арестът на Никола Барбутов е незаконен

Съдът реши: И арестът на Никола Барбутов е незаконен

Според магистратите мaтepиaлитe пo дeлoтo нe ce ycтaнoвявaт дaнни, ĸoитo дa ca oбycлaвяли зaдъpжaнeтo нa тогавашния зам.-кмет на София от МВР. Решението на СРС не е окончателно и може да бъде атакувано пред административния

Прокуратурата „не знае“ какво е подписвал и.ф. Борислав Сарафов след като загуби легитимност

Прокуратурата „не знае“ какво е подписвал и.ф. Борислав Сарафов след като загуби легитимност

Отворен остава въпросът - какви инструкции и указания, заповеди, предложения до върховните съдилища, искания до Конституционния съд и актове по конкретни дела е подписал Сарафов след 21 юли 2025, когато изтича 6-месечния срок, след който трябва да напусне поста

КОНПИ е осъдена да плати 97 000 евро разноски, след като пак загуби делото срещу семейството на Христо Бисеров

КОНПИ е осъдена да плати 97 000 евро разноски, след като пак загуби делото срещу семейството на Христо Бисеров

Съдът отбелязва, че макар наказателните дела срещу Бисеров и Главинков да са приключили с оправдателна присъда и прекратяване, това не е пречка КОНПИ да предяви иск за конфискация