18 Май, 2026

Прокуратурата в Бургас приключи разследването срещу Бенчо Бенчев

Прокуратурата в Бургас приключи разследването срещу Бенчо Бенчев

Бенчо Бенчев

Районната прокуратура в Бургас приключи разследването срещу общинския съветник в града Бенчо Бенчев. Миналата година той бе привлечен като обвиняем затова, че е помогнал на Димитър Желязков в Турция. 

Всички доказателства и материали са събрани и предявени  на обвиняемия и на неговите защитници, съобщиха днес от прокуратурата. 

Предстои изготвяне на обвинителния акт и внасяне на делото в съд. Обвинението е, че Бенчо Бенчев през 2018 година е помогнал на Димитър Желязков да избегне наказателно преследване като го е транспортирал с лек автомобил от Солун през границата до Истанбул. 

Също така от втори до четвърти август му е предоставил за ползване стая в хотел, която била резервирана на името на Бенчев.

Общинският съветник е обвинен затова, че в дома си е държал 57 броя фабрични патрона, ловна карабина, сто броя боеприпаси за същото оръжие, както и три пистолета с 90 броя боеприпаси  за тях.

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Янкулов: В изказването на Кьовеши няма новина

Андрей Янкулов: В изказването на Кьовеши няма новина

"Още през 2021 г. имаше скандал в Европейския парламент с избора на някои европейски прокурори, защото Съветът не се е съобразил с класирането на Комитета по подбор в три случая"

ГДБОП разби база за фалшиви хранителни добавки в София

ГДБОП разби база за фалшиви хранителни добавки в София

Това стана ясно по време на съвместен брифинг на директора на Дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП Владимир Димитров, на наблюдаващия прокурор от Софийска районна прокуратура (СРП) Теодора Тодорова и на началника на "Икономическа полиция" при СДВР комисар Илчо Благоев

България ВКС даде ход на делото за прегазения в Лясковец 11-годишен Ангел

България ВКС даде ход на делото за прегазения в Лясковец 11-годишен Ангел

Обвиняемият Петър Димитров се яви лично в съда, придружен от адвоката си