Той иска да отпадне мярката му "домашен арест"
Софийският градски съд ще разгледа молбата на Васил Божков да напусне домашния си арест и да получи най-леката мярка – „подписка”.
Сред аргументите му е, че винаги е бил изряден пред съдебните власти.
Домашният арест обаче вече се превърнал в пречка както на бизнеса, така и на политическата дейност на Божков. В момента бизнесменът е под домашен арест по т.нар. хазартно дело. Това е и първото от трите разследвания, водени срещу него, което в последните дни на април Прокуратурата внесе за разглеждане в съда. Божков е подсъдим по разследване за организирана престъпна група за изнудване, длъжностни и корупционни престъпления.
Още от Закон и ред
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом
В края на май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност
Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт
Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни
Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор
Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите