17 Юни, 2026

Съдът пусна Петя Банкова от ареста срещу гаранция от 10 000 лв.

Съдът пусна Петя Банкова от ареста срещу гаранция от 10 000 лв.
Петя Банкова, снимка: БГНЕС

Софийският градски съд (СГС) пусна бившата шефка на Агенция „Митници“ Петя Банкова от ареста срещу гаранция от 10 000 лв.

Банкова е задъпжана по обвинение за участие в организирана престъпна група и за оказване на принуда.

От СГС уточниха, че не отпаднала обосновката за съпричастност на обвиняемата към деянията, за които е обвинена, и това се подкрепя от показанията на свидетели.

Адвокат Аделина Натина представи медицински документи за влошаване на здравословно състояние на Банкова в ареста.

„От задържането ѝ Банкова е с тежко здравословно състояние. Последните 4 месеца от задържането и обвиняемата изкара в различни болници. След последното пребиваване в „Пирогов“ се установи че страда от рак на червата, увредена жлъчка, която трябва да е отстранена“, заяви Натина.

Людмил Рангелов, също адвокат на Петя Банкова, напомни, че са минали повече от 6 месеца от задържането ѝ наближава границата на максималния период за арест без присъда.

Сред другите обвиняеми по делото за пране на пари и подкупи са бившият главен секретар на МВР Живко Коцев, както и Никола Николов-Паскал, припомня бТВ.

Паскал беше обявен за общодържавно издирване и впоследствие открит в Сърбия. България поиска той да бъде екстрадиран.
Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)