23 Декември, 2025

СГС: Община Варна никога не е била собственик на 29 % от акциите на Пловдивския панаир

СГС: Община Варна никога не е била собственик на 29 % от акциите на Пловдивския панаир

Софийският градски съд (СГС) публикува решението по делото за акциите на Пловдивския панаир.

Според СГС решението, с което Варненският общински съвет апортира акциите на Общината от Международния панаир в Пловдив в дружеството "Пълдин Туринвест" и нищожно. Магистратите са категорични, че Община Варна никога не е ставала собственик на 29 % от акциите на Пловдивския панаир. Поради тази причина тя няма право да се разпорежда с тях. Това се казва в решението, от 37 страници, на СГС. "Ответната община никога не е придобивала правата върху тези акции и те и понастоящем продължават да бъдат собственост на държавата. С тези доводи за недопустимост на производството в тази му част се иска неговото прекратяване", пише още в решението на СГС.

"СГС отхвърля предявения от държавата иск, представляван от министъра на икономиката и индустрията, с правно основание за установяване, че държавата има качеството на акционер, като носител на правата върху 16 314 400 поименни безналични акции, представляващи 29 % от капитала на търговско дружество "Международен панаир Пловдив", пишат магистратите от СГС.

Делото, с което държавата поиска да си възстанови 29 процента от акциите на изложението, бе заведено миналата година от министъра на икономиката Богдан Богданов. Решението на СГС може да бъде обжалвано в 14-дневен срок от връчването му на страните. I БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".