Решението на Прокурорската колегия е нищожно, алтернативно - незаконосъобразно, смята министърът
Министърът на правосъдието Атанас Славов оспори днес пред Върховния административен съд избора на Борислав Сарафов за и.д. главен прокурор, проведен от Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет. Изборът стана часове след обявяването на президентския указ за освобождаване на Иван Гешев като главен прокурор, пишат от Правосъдното министерство.
„Решението на Прокурорската колегия от 16 юни е нищожно, алтернативно - незаконосъобразно”, заявява министърът. Славов изтъква, че то е извън компетентността на колегията, тъй като изборът следва да се направи от Пленума на ВСС. „Всеки акт, издаден при липса на компетентност, е нищожен”, напомня той.
Още от Закон и ред
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом
В края на май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност
Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт
Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни
Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор
Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите