27 Май, 2026

Цацаров отговори на Рашков: Трябват още доказателства за проверката за недекларираните имоти

Цацаров отговори на Рашков: Трябват още доказателства за проверката за недекларираните имоти
Сотир Цацаров

Бившият главен прокурор и настоящ председател на антикорупционната комисия Сотир Цацаров отговори на вътрешния министър Бойко Рашков, който вчера говори остро за забавяне на прокуратурата по проверката на недекларирани имоти на висши магистрати и политици от 2019-та.

В интервю за вестник "24 часа" Цацаров обяснява, че проверките по този списък продължават, защото вероятно се нуждаят от още доказателства.

Казва също, че справките съдържат само оперативна информация, която не е достатъчно за започване на разследване. Бившият главен прокурор твърди, че "нито списъците, нито проверките по тях са възлагани на МВР".

Цацаров коментира, че вместо Рашков да използва загадъчното "знам, ама няма да кажа" е по-добре на моменти да замълчи и допълва, че който твърди, че Цацаров или колегите му са прикрили имена с определена цел, лъже.
Сподели:
Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Разследващите се опитват да установят дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и в момента се бори за живота си

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Борислав Сарафов е подал оставка като директор на Националната следствена служба след като тя му е искане не веднъж, и последно от новия министър на правосъдието

Коментари (0)