Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет освободи тримата заместник главни прокурори
Единодушно и без дебати прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет освободи тримата заместник главни прокурори - Красимира Филипова, Даниела Машева и Десислава Пиронева. Четвъртата заместничка на бившия главен прокурор Иван Гешев - Пламена Цветанова, поиска да бъде освободена от поста още в петък, малко след като петият заместник на Гешев - Борислав Сарафов беше избран на временен ръководител на държавното обвинение.
По предложение на Сарафов - отново без нито един глас против, кадровиците назначиха бившия заместник правосъден министър Мария Павлова за заместник на главния прокурор.
Членовете на прокурорската колегия приеха за сведение писмото от Иван Гешев, с което ги информира, че напуска прокуратурата.
Още от Закон и ред
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия
Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"
Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия
„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров
Прецедент: Държавите членки на МНС гласуват за отстраняването на гл. прокурор Карим Хан
В 24-годишната история на Международния трибунал за първи път провежда вот за освобождаване на своя главен прокурор