Във връзка с публикувано в социалните мрежи видео, показващо малко момче, танцуващо под звуците на музика с бутилка бира в ръка, вчера служители на отдел „Криминална полиция“ към Главна дирекция „Национална полиция“ инициирали незабавни оперативно-издирвателни действия с цел изясняване на фактите и обстоятелствата по случая. В хода им те установили, че видеото е заснето в правешкото село Джурово, съобщиха от МВР.
Работата по случая продължили криминалисти и инспектори „Детска педагогическа стая“ към ОДМВР- София. Установена е самоличността на 2- годишното момченце и неговите родители.
По случая в РУ-Правец е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 182 от НК. Материалите по случая са докладвани в отдел „Закрила на детето“ за предприемане на действия по компетентност. За срок до 24 часа е задържан бащата на детето. Той е криминално проявен, на 24 години.
Действията по разследването продължават под надзора на районната прокуратура в Ботевград.
Още от Закон и ред
Украинските служби разбиха межуднародна наркомрежа - у нас е задържан лидерът ѝ
Докато се е намирал в един от курортните градове на България, организаторът привлякъл в схемата най-малко 30 души, разпределени в Украйна и ЕС
МВР за антисемитския инцидент в Банско: Учениците от Италия вдигали шум и се държали непристойно
От полицията заявиха още, че към момента не разполагат с данни, потвърждаващи твърденията, че организирана група от София е пристигнала в Банско специално, за да нападне чуждестранните туристи
Зловеща мистерия в Атина: откриха мъж, престоял година във фризер, разследват българка
Кошмарната ситуация е констатирана най-първо от съдебен изпълнител, след като пристига на адреса на улица „Евангелистрия“, за да връчи заповед за запор срещу българската гражданка