24 Април, 2026

Затвор за полицаи, разпънали "чадър" над наркодилъри

Затвор за полицаи, разпънали "чадър" над наркодилъри


Осъдиха на затвор петима души, двама от които - полицаи, по дело срещу организирана престъпна група за разпространение на наркотици. Това съобщиха от прокуратурата. На един от подсъдимите Специализираният наказателен съд наложи наказание от 7 години лишаване от свобода, а на останалите – по 5 години.

Делото е внесено с обвинителен акт на Специализирана прокуратура в съда през октомври 2020 г. Според събраните доказателства престъпната група е разпространявала наркотици в района на София и Нови Искър в периода от март 2017 г. до ноември 2019 г.

Групата е неутрализирана при операция на прокуратурата и ГДБОП, при която са претърсени 18 адреса (в София, Нови Искър и село Мировяне) и 6 автомобила. Намерени и иззети са стотици дози амфетамин и марихуана, подготвени за продажба на „черния пазар”. Само у един от задържаните са открити над 100 дози с марихуана, приготвени за разпространение.

Двамата разследвани полицейски служители са били от състава на "Охранителна полиция" към управление на МВР в столицата и са признати за виновни от Специализирания наказателен съд като участници в престъпната група. Според показания на свидетели двамата са осъществявали чадър за безпроблемното разпространяване на наркотиците, охранявали са дейността на престъпната група и са съдействали за безпроблемното държане на наркотичните вещества в Нови Искър.

Присъдите могат да се обжалват пред Апелативния специализиран наказателен съд.
Сподели:

Коментари (0)

Отложиха делото "Сияна" - експерти и частни обвинители не се явиха днес в съда

Отложиха делото "Сияна" - експерти и частни обвинители не се явиха днес в съда

Вещото лице, определено да изготви заключението по съдебно-медицинската част от експертизата, е направило искания към съда за събиране на допълнителни доказателства и за удължаване срока за изготвяне на заключението

Версия: Сарафов запазва властта в прокуратурата - връща се като шеф на Националното следствие

Версия: Сарафов запазва властта в прокуратурата - връща се като шеф на Националното следствие

Любопитен детайл е, че част от най-острите критици на оттеглилия се от и.ф. главен прокурор Сарафов не настояват той да напусне и останалите си ключови постове

Прокурорската колегия брани Сарафов: Отдавна искаше да си тръгне

Прокурорската колегия брани Сарафов: Отдавна искаше да си тръгне

Огнян Дамянов е на мнение, че няма основание за наказание и образуване на дисциплинарно производство спрямо Сарафов