Германски психолози доказаха експериментално, че съществува живот след смъртта, съобщи БГНЕС.
През изминалите четири години учени от берлинския Център по нестандартни проблеми провели експерименти с 944 доброволци, които с помощта на специални медикаменти изпадали в състояние на клинична смърт в продължение на 20 минути. После с комбинация от други лекарства били събуждани, за да разкажат спомените си. Химикалите, които погълнали, гарантирали, че ще излязат от клиничната смърт здрави и невредими.
Ръководителят на екипа д-р Бертхолд Акерман твърди, че голяма част от анкетираните усетили, че се отделят от тялото, почувствали спокойствие, комфорт и видели ярка светлина. Според него резултатите от тестовете показват, че има живот след смъртта. Но много други изследователи разбиха словесно експериментите на пух и прах, определяйки ги като неетични.
Още от Досиетата Х
Библията на тоталитаризма: Как един лекар неволно даде рецепта на диктаторите как да ни управляват
Книгата „Психология на тълпите“ на Гюстав Льо Бон се превърна в настолно четиво за диктатори, то и днес е по-актуално от всякога
Тайната операция FOBS: как СССР планирал да атакува Америка през Южния полюс
През 1967 г. хиляди съветски граждани съобщават за загадъчни НЛО в небето. Тайният проект R-36 Orb превръща небето над СССР в сцена на НЛО истерия, докато Москва разработва оръжие за внезапен термоядрен удар срещу Америка по време на Студената война
Любов, музика и гласове от Земята: тайният товар на „Вояджър“ и българският глас, който напусна Слънчевата система
През 1977 г. NASA изпраща със „Вояджър“ уникален златен диск с музика, поздрави на 55 езика, звуци от Земята и дори човешки мозъчни вълни. Историята на най-необичайното послание, изпратено някога към Космоса