Белгийските власти са били принудени да отнемат само за една година и половина разрешителното за престой на 2 907 европейци, които системно злоупотребявали със социалните помощи, възползвайки се неправомерно от системата за социално подпомагане в страната. Злоупотребите били разкрити след кръстосана проверка на данните на местната система за социално подпомагане и федералните власти, пише изданието.
След проверките 989 граждани на страни от ЕС е трябвало да напуснат Белгия през 2011 година. През 2012 разрешителните за престой за загубили 1918 души.
Още от Емигранти
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Бъдещето на българското малцинство в Албания влезе в дневния ред на София и Тирана
Фондация „Българска Памет“ събра евродепутати и албански държавници в Корча, за да обсъдят изучаването на български език и културния обмен в региона
Швейцария гласува на референдум за ограничаване на имиграцията
Най-голям обществен интерес предизвиква инициативата „Не на Швейцария с 10 млн. жители!“, внесена от дясноконсервативната Швейцарска народна партия