25 Март, 2026

Бедствено положение в Маджарово - военни се включват в гасенето на пожара

Бедствено положение в Маджарово - военни се включват в гасенето на пожара

Бедствено положение в Маджарово - военни се включват в гасенето на пожара. В момента пламъците са на площ 8000 декара, от които над 2000 са горски фонд", съобщи началникът на областната пожарна в Хасково комисар Николай Вълчев. По разпореждане на премиера Бойко Борисов министърът на отбраната Николай Ненчев ще изпрати 50 човека от формированието в Хасково за гасене на пожара в община Маджарово. 

Военните трябва да помогнат на хасковските огнеборци да овладеят пожара между селата Бориславци и Малки воден. На място в Бориславци вече работи кризисен щаб, в който участват областният управител Станислав Дечев, заместникът му Валентин Ангелов, директорът на ОД МВР Ангел Цанков, кметът на Маджарово Милко Армутлиев, директорът на областната противопожарна служба Николай Вълчев. До този момент огънят е обхванал около 8000 декара площ. 

Гори и широколистна гора, достъпът до която е невъзможен, защото се намира високо в планината. Затова вече е извикан на помощ и хеликоптер, уточни Станислав Дечев, който се намира в село Бориславци. Кметът на община Маджарово Милко Армутлиев вече обяви бедствено положение, заради приближаването на огъня към населените места. Засега няма пряка опасност за хората, информират от областна администрация-Хасково.

Сподели:

Коментари (0)

66 загинаха от катастрофирал самолет в Колумбия, военните скачаха от машината

66 загинаха от катастрофирал самолет в Колумбия, военните скачаха от машината

Войници на борда на Lockheed C-130 са скачали от горящия самолет, докато той се е разбивал в южната джунгла на страната след излитане, съобщи WSJ, позовавайки се на официални лица

Отпускат компенсация от 20€ за гориво, но при конкретни условия

Отпускат компенсация от 20€ за гориво, но при конкретни условия

В информацията на Агенцията за социално подпомагане (АСП) ясно е посочено кои лица подлежат на подпомагане

Денков към партньорите: Не е работа пред медиите да се вади как се правят листи

Денков към партньорите: Не е работа пред медиите да се вади как се правят листи

По неговите думи публичното раздухване на спора около Явор Божанков рискува да разклати доверието в коалицията в ключов момент преди изборите