30 Април, 2026

БЛС разкриха абсрд: Има клинична пътека за сърбеж на палеца на левия крак

БЛС разкриха абсрд: Има клинична пътека за сърбеж на палеца на левия крак

В българското здравеопазване има клинична пътека за сърбеж на палеца на левия крак. Този парадокс доказва, че клиничните пътеки у нас трябва да бъдат преструктурирани. Това съобщи проф. Милан Миланов, председател на Столичната колегия на БЛС, по време на дискусия за здравеопазването, организирана от АБВ. 

От политическата сила посочиха като най-ярък пример за хаоса, който цари в системата, служебният рамков договор, наложен от здравните власти след отказа на Лекарския съюз да подкрепи документа. От Асоциацията на професионалистите по здравни грижи пък припомниха за нарастващия недостиг на медицински сестри у нас. 10 800 медицински сестри не достигат към момента у нас, като една сестра обслужва средно по четири пациента, стана ясно по време на дискусията. Не трябва обаче за ситуацията в здравеопазването да бъдат обвинявани лекарите, категоричен е проф. Милан Миланов, цитиран от Дарик. 

"Аз съм шеф на целия анестезиологично-интензивен комплекс в Пирогов и аз съм длъжен поради крайно недостатъчното финансиране, специално интензивното лечение на анестезиологията, което от 5 години не е променяно, и съм принуден да свалям услугата на лечебното заведение, в което работя и клиниката, която ръководя", каза проф. Миланов. Според Миланов промяната в здравеопазването трябва да започне от клиничните пътеки. "Това е преструктуриране на клиничните пътеки по посока окрупняване. В момента ние имаме около 400 пътеки. Ние имаме пътека, която касае сърбежа на палеца на левия крак. Казвам го сериозно", допълни той. Необходимо е също така в клиничните пътеки да бъде формиран и дохода на лекаря, допълни още Миланов.

Сподели:

Коментари (0)

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на гражданите за причиненото неудобство, но дейностите са необходими, за да се осигури безопасността на движение и да се повиши комфортът на пътуване

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

„Казват, че „страхът е широк една миля и дълбок един сантиметър“ – възпрятието за страх е много по-голямо, отколкото реално представлява опасността, сподели Анди Доналдсън. За възможната опасност му напомни 2,5-метров крокодил, чакащ на стартовата рампа.

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Премиерът атакува проекта, ощетил финансово държавата, след оставката на борда, който от своя страна обвини държавата в липса на диалог