30 Април, 2026

Босия и "Томатина" на война с корумпираните институции и политици

Босия и "Томатина" на война с корумпираните институции и политици

Дисидентът обеща, че ще подведе под съдебна отговорност Първо районно управление в София за нарушаване на гражданските му права и оказан физически и психически тормоз, когато се опита да хвърли развален домат по фасадата на Народното събрание.

Припомняме, от идея на Босия тръгна така наречената„доматена революция". Преди 10-на дни дисидентът обяви, че ще хвърли 6 домата по 6 институции в София.

От изявленията на Босия стана ясно, че досъдебното производство срещу него е прекратено. Получил е обаче известие, че трябва да плати глоба от 200 лв., която той категорично заяви, че не смята да заплати.

Още през 1997 година дадох обет, че ще търся истината и ще я разпространявам. Действията ми в момента са продукт точно на тази гражданска воля, категоричен бе Колев.

Дисидентът  представи и свой план за ново управление на държавата, състоящ се от три стъпки. 

Първата -  организиране на кръгла маса за изготвяне на стратегия за излизане от кризата и създаване на граждански съвети, съставени от експерти, учени и общественици с неопетнен морал.

Второто действие е свързано със създаване на нова конституция, която да бъде гласувана чрез референдум.

Последната стъпка е свързана с  преструктуриране на Народното събрание в двукамарен парламент, в който горната камара да бъде обезателно с мажоритарен характер.

Според Николай Колев тези реформи се налагат като необходимост поради лошото управление от корумпирани институции и политици през последните две десетилетия.

„Не е тайна, че депутатите създават закони обслужващи не народа, а една малка шайка олигарси" категоричен бе Колев.

Според него щом председателят на водещата партия в страната управлява и държавата, то тогава става недействително твърдението, че сме парламентарна република.

Гражданската позиция на Николай Колев –Босия вече е подкрепена от много хора, които създадоха в социалната мрежа Facebook група „Томатина”. Тя се появи в подкрепа на Босия след като на 20 ноември дисидентът беше арестуван заради намерението му да атакува парламента с развалени домати. Тогава Босия успя да хвърли само един домат преди полицаите да го арестуват.

Същите тези хора подготвят протести, които ще бъдат организирани между 10-14 декември пред сградата на Съдебната палата. Там те ще изразят своя недоволство от политиката на управляващите и тежкото положение, в което се намира страната, атакувайки с по един домат Сградата на Мелпомена.

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

„Казват, че „страхът е широк една миля и дълбок един сантиметър“ – възпрятието за страх е много по-голямо, отколкото реално представлява опасността, сподели Анди Доналдсън. За възможната опасност му напомни 2,5-метров крокодил, чакащ на стартовата рампа.

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Премиерът атакува проекта, ощетил финансово държавата, след оставката на борда, който от своя страна обвини държавата в липса на диалог

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Шофьорът, който е карал без книжка без книжка и с 1,67 промила, все пак е бил хванат след проявена от нарушителя агресия