6 Декември, 2025

Бургаските миньори заплашват със стачка

Бургаските миньори заплашват със стачка

Бургаските миньори от мините "Черно море" са в стачна готовност, заради неизплатени заплати. Това обявиха от регионалната организация на КТ "Подкрепа".

Причината е неизплатени месечни възнаграждения. Причината е задължение на ТЕЦ Сливен за въглищата, произведени в мините. ТЕЦ-ът от своя страна има да взима около 5 млн. лв. от НЕК, които са по договор за изкупуване на електроенергия. Дружеството дължи на работниците си две заплати - за юли и август. За юли общата сума е 270 хил. лв. а за август 340 хил. лв.

В началото на месеца е имало среща между представители на НЕК, енергийното министерство и синдикатите, на която е била постигната договорка Националната електрическа компания да преведе до 15 септември дял от своите задължения към ТЕЦ Сливен. НО това не се е случило.

От синдиката заявиха, че ако до 18 септември работниците не получат заплатите си, ще се пристъпи към „ефективни стачни действия до постигане на целево решение за преодоляване на критичната ситуация". Има вероятност миньорите да останат под земята, както това се случи през октомври 2013.

Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото