17 Май, 2026

Деца с болки в корема от кисело мляко с изтекъл срок

Деца с болки в корема от кисело мляко с изтекъл срок

Четвъртокласници от Асеновград се хванаха за коремчетата, след като изяли кофички кисело мляко, раздадено им безплатно в училище. Дажбите са по програмата на земеделското министерство за безплатни здравословни храни за начален курс и предучилищните групи, пише Марица.Бг.

Случката се разиграла предния ден в СОУ”Св. Княз Борис Първи”, когато след като опразнили кофичките с млякото, шест от дечицата се присвили от стомашни болки. Дори за две от тях училищната управа е решила да извика лекарска помощ.

Междувременно се разбрало, че киселото мляко е с изтекъл срок на годност от преди пет дни. Това излизало от засечката по етикета. Кофичките с кисело мляко се раздавало на 18-и , а срокът на годност било до 13 февруари.

Веднага е иззето цялото налично количество от изтеклата годност, а проверка е установила, че всички други наличности са със срок до 23 февруари.

Директорът Петър Шиков светкавично е сезирал фирмата- доставчик, а оттам донесли и сертификат за производствен стандарт. Това потвърди ресорният вицекмет инж. Мария Вълканова. Нищо страшно не е могло да стане, но бдителността винаги е добър асистент, когато става дума за детско хранене, категорични са и родителите.

Случаят хвърли асеновградчани в ненужно сравнение с инцидента с т.нар. синьо мляко, когато в детска градина в града преди време бе разсипано на дечицата прясно мляко, в което е било изпуснато блокче отрова за мишки. По случая така и нямаше наказани, след като директорката напусна сама, а детската градина бе закрита и реструктурирана като филиал на друга.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Посетителите имат възможност да наблюдават с бинокъл живеещите във волиерата на Софийския зоопарк белоглави и черни лешояди, в 12:00 ч. се проведе демонстрационно хранене на птиците

В Черни Вит отбелязаха 150 години от Априлското въстание и подвига на Нейо Крачунов

В Черни Вит отбелязаха 150 години от Априлското въстание и подвига на Нейо Крачунов

Жители и гости на селото сведоха глави пред героичната саможертва и подвиг на всички дали живота си за свободата на България

Напрежение в Габрово: След разговор с Демерджиев ромски пастор плаши кметицата с линч

Напрежение в Габрово: След разговор с Демерджиев ромски пастор плаши кметицата с линч

На срещата с вътрешния министър Петко Асенов предупреди, че могат да последват масови протести на ромите в града