16 Януари, 2026

Доброволец заплашван с убийство от местен бабаит, минал през локва и го опръскал

Доброволец заплашван с убийство от местен бабаит, минал през локва и го опръскал

На 2 август доброволецът от наводненията в Бяла Слатина Пламен Цонков се включил в подпомагането на пострадалите при наводненията във Врачанско. Той обаче минал с колата си през локва и опръскал местния бабаит Георги Спасов, по-известен като Ячовеца. Без да се притеснява от присъствието на полицаи, Ячовеца изригнал, като заявил на Цонков, че ще го "унищожи", пише OFFNews.bg. "Каза ми, че ще изнасили жена ми пред децата", разказва Цонков. В резултат на разправията, той се принудил да премести жена си и децата му в друго населено място.
"Подал съм жалба в МВР и прокуратурата. Поискал съм и бронежилетка, защото се притеснявам за живота си", разказа Цонков.
След разправията между двамата, в понеделник срещу вторник сутринта (5 август) неизвестни подпалили микробуса му, който Цонков бил паркирал пред дома си. Колата е изгоряла напълно. Същото щяло да се случи и с джипа му, с който Цонков помагал при наводнението. От пълно опожаряване го спасило преминаването на патрул на СОТ, който успял да угаси пламъците, обхванали предната гума на джипа.
Цонков не крие, че неведнъж е имал разправии с Ячовеца, който е родом от Враца. Според него омразата на Спасов е заради бизнес интереси. Двамата са имали спречквания, като веднъж Ячовеца разбил устните на Цонков.
От прокуратурата не са дали допълнителна информация по случая с аргумента, че говорителят е в отпуск.

Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес