От Агенция „Пътна инфраструктура“ обявиха кога и къде ще спрат движението на тежкотоварни превозни средстава за Гергьовските празници. Ограниченията започват още утре, като между 16 и 20 часа камиони над 12 тона няма да бъдат допускани по автомагистралите и най-натоваренитe пътни направления.
Ограничението е за следните участъци от републиканската пътна мрежа:
- Автомагистралите;
- път I-1 Видин – Ботевград;
- път I-1 Благоевград – ГКПП „Кулата“;
- път I-4 п. в. „Коритна“ – Велико Търново – Шумен;
- път I-5 Русе - Велико Търново;
- път I-8 ГКПП „Калотина“ – ГКПП „Капитан Андреево“;
- път I-9 Дуранкулак – Варна - Бургас;
- път II-18 Околовръстен път София;
- път II-19 Симитли - Гоце Делчев;
- път II-86 Пловдив - Смолян;
- път II-99 Бургас - Царево.
Движението на превозните средства над 12 тона по същите направления ще бъде ограничено и в последния почивен ден – 8 май (неделя), от 14 ч. до 20 ч. Забраната не важи за МПС, превозващи бързоразвалящи се хранителни продукти и товари на температурен режим, живи животни и опасни товари (ADR).
За улеснение на трафика през Владая и повишаване на пътната безопасност утре от 12 до 20 часа, и на 6 май от 8 до 14 ч. ще има две ленти за излизащите от София на път I-1 (Е-79).
Още от Улицата
БОЕЦ осъди Иван Христанов и МЗХ за отказ да предоставят информация за договори на Георги Тахов
От организацията определят съдебното решение като победа за обществения интерес и прозрачността при разходването на публични средства
Скандалът с PNR: Използвана ли е антитерористична система за политически цели?
Бившият вътрешен министър Калин Стоянов поиска обяснения от МВР, ДАНС и ГДБОП за достъпа до международната система PNR, предназначена за борба с тероризма и тежката организирана престъпност
Радев и вицепремиерите му не уважиха коктейла на Американското посолство
Оправдали се с посрещането на знакова натовски генерал, коментират в дипломатическите среди