Нервите на жителите в Гърмен не издържаха, след като днес на протеста им срещу ромското гето в общината дойдоха представители на партия ДРОМ, начело с разследвания за купуване на гласове депутат от ДПС Илия Илиев. Той поиска да се срещне с кмета на Гърмен Минка Капитанова, но гърменци му препречиха пътя към общината, попитаха го какво прави при тях и го заплашиха да си върви в парламента. Той се закани, че ще води дела срещи всеки, който го докосне и заяви, че има право да е на площада в общината, тъй като не бил на гости на някой от хората, а на обществено място. "Ромите ги няма, не създават напрежение, защо викате срещу тях", попита протестиращите депутатът на Доган.
Жителите на Гърмен излязоха на пореден протест срещу разпространяващия се хепатит A в училището и детската градина от деца от ромския квартал "Кремиковци". Те настояват кметът и институциите да излязат и да обяснят какви мерки ще предприемат за справяне с проблема.
Още от Улицата
Фискалният съвет на България постави въпрос, с който взриви МВР
Той се отнася до ранната възраст на пенсиониране на служителите в сектор "Сигурност", който предизвика вълна от негативни реакции
WSJ: Греъм напусна този свят на върха на своя политически триумф и мисия за Украйна
Часове преди да си отиде от този свят, преработената версия на законопроекта за санкции срещу Русия най-накрая изглежда получи подкрепата на Белия дом. „Това е голяма сделка – всички се справихме добре“, каза Греъм на сенатора демократ Ричард Блументал.
40 български пожарникари се борят с бушуващите огньове в Испания
"С малки изключения ежедневно сме на произшествия. Дислоцирани сме в провинция Галисия и почти всеки ден сме изпращани на пожари в различни части на областта."