18 Август, 2026

Фалшивите прокурори изнудвали човек на Самоковеца и Доктора в мола

Фалшивите прокурори изнудвали човек на Самоковеца и Доктора в мола

Сириецът Бахзад Ибрахим е изнудваният от двамата мними прокурори, задържани при зрелищната акция вчера в София. Той е бизнесмен, чието име в публичното пространство е свързвано с контрабанда и отношения с хора като Константин Димитров - Самоковеца и Иван Тодоров - Доктора. По-малкият му брат Локман Ибрахим беше убит през 2004 година, а убиецът и до днес не е открит, разкри БНТ.

На вчерашната пресконференция за успешната акция беше обявено, че сириецът Ибрахим е изнудван, за да се оправи дело за убийство на негови роднини. Проверка на "По света и у нас" не откри да има образувани досъдебни производства срещу неговите братя и сестри. Оказа се обаче, че един от братята му Локман Ибрахим е застреляният през 2004 година от поръчков убиец в столичния квартал Зона Б5 пред очите на децата си и съпругата си. Бахзад Ибрахим също е бил там. Според полицията братята Ибрахим се били занимавали с налкотрафик. Тогавашният главен секретар и сегашен премиер Бойко Борисов коментира тогава, че ако не се занимавали с наркотици, ще са живи и здрави.

Също вчера стана ясно, че двамата задържани са се представяли за прокурори, а не за полицаи, тоест законовото основание за използването на Вътрешна сигуронст в тази акция остава под въпрос. Въпрешният министър Бъчварова каза, че няма информация някой от извършителите да е полицай.

Въпреки че беше обявено, че арестът на двамата измамници е извършен от спец отряда Кобра, се оказа че пострадалият от оказаната съпротива полицай е служител от Вътрешна сигуронст.

От двамата задържани по случая до момента единият се оказва бивш счетоводител на банка - Петър Маринов. Той е уволнен заради присвояване на пари от сметки и е подсъдим по дело в Софийския градски съд. В понеделник Петър Маринов се изправил пред съда, а във вторник на обяд беше задържан. Третият съучастник все още се издирва.

Сподели:
Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

След страните, в които тази тенденция е много очевадна са Румъния (22.8%) и България (17.3%)

Фонд „Цар Борис и Царица Йоанна“: Парк „Врана“ загива, липсват действия от общината

Фонд „Цар Борис и Царица Йоанна“: Парк „Врана“ загива, липсват действия от общината

В началото на месеца директорът на фонда доц. д-р Ивайло Шалафов предупреди, че без спешни мерки по обезопасяването и поддръжката може да бъдат загубени ценни растителни видове, съхранявани още от времето на цар Фердинанд

Българите от Босилеградско – обречени да бъдат тровени, защото живеят под мините Караманица/Подвирови и Грот

Българите от Босилеградско – обречени да бъдат тровени, защото живеят под мините Караманица/Подвирови и Грот

За сръбските власти най-добре е те да изчезнат от там, за да не пречат на примитивния рудодобив, който убива хората и живота в реките и почвата

Коментари (0)