19 Февруари, 2026

Калфин пише стратегия за справяне с демокрафската криза

Калфин пише стратегия за справяне с демокрафската криза

До края на годината социалният министър Ивайло Калфин ще внесе в правителството стратегия за справяне с демографската криза. След нея щели да бъдат изготвени конкретни законопроекти по темата. Стратегията е базирана на анализ на БАН, каза вицепремиерът пред Канал 3.

"Подготвяме се да работим и за хората с увреждания, за пенсиите, за пазара на труда, с откриване на нови работни места и намаляването на безработицата", обясни той.

Според Калфин, когато се говори за демографска политика, е важно да се работи по подобрението на качеството на живота, а не само за броя на ражданията и броя на хората, които си отиват. Трябва да се помисли и за политики по задържането на младите хора в страната.

"Демографската политика не става с един закон или един дебат", каза вицепремиерът.

Той коментира и предупреждението на неговата партия АБВ, че ще напусне управляващата коалиция.

„След като бюджет 2016 беше приет в Министерския съвет изведнъж в кабинета започнаха да се правят „подаръци“ на някои партии“, каза той.

Поставянето на АБВ пред свършен факт не било приемливо. Партията реаграла остро всеки път, но не смятала да продължава така. Внасянето на предложения в парламента ставало без диалог. А най-добрият начин за управление бил като предварително се обсъждат всички теми.

Сподели:

Коментари (0)

Две са основните версии за изчезналия край Маслен нос кораб

Две са основните версии за изчезналия край Маслен нос кораб

Според рибаря Георги Янчев корабът е потънал изключително бързо – в рамките на около три минути, което навежда на мисълта за внезапен инцидент или взрив на борда

Тетевен отбеляза 153 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски

Тетевен отбеляза 153 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски

Делото на Левски продължава да бъде морален ориентир за българското общество и вдъхновение за младите поколения, изтъква в словото си кметът на града д-р Бояджиева

Американски сенатори подготвят натиск върху страните, купуващи руски петрол, газ и уран

Американски сенатори подготвят натиск върху страните, купуващи руски петрол, газ и уран

„Ще видим по-активни усилия и реална работа за оказване на натиск върху Путин“, каза сенаторка Жана Шахин и трима други сенатори от Демократическата партия