6 Декември, 2025

Криминално проявени въртят търговия с кръв в Лом

Криминално проявени въртят търговия с кръв в Лом

Дилъри в Лом въртят черен бизне с кръв. Схемата действа от години и в цялата страна. Нуждаещите се от кръв я купуват от дилъри, които имат донори. Ако човек иска да изкара някой лев със своята собствена кръв, ще бъде наказан от дилърите, които ревностно пазят територията си около Кръвния център.

Дилърите са Асен и Слави с прякори Асо и Пуши, показа репортаж на Нова телевизия. Продават банката кръв за 60 лв. Донорите са бедни хора от селата край Лом, които продават кръвта си на всеки два месеца. Схемата е добре смазана, проста и ефективна. Цената, за която дилърите търгуват с чуждата кръв в Лом, е от 50 до 60 лв. На кръводарителите се плаща по 25 лв. Който не е съгласен, го бият, разказват потърпевши. Здравният министър Петър Москов, който също беше в студиото, определи ситуацията като грозна и противозаконна, но не се ангажира с разрешаването й.

Асен и Слави са познати на всички в Лом, защото се занимават с бизнеса от години. А, оказва се, това става и със знанието на медицинския персонал на Кръвния център. Дилърите са известни и на полицията в Лом. Неведнъж полицаите са идвали по сигнал, че двамата вдигат скандали и заплашват хора. Но досега всичко е приключвало само с предупреждение и полицейски протокол, защото официални жалби от потърпевшите няма. Асо има богато криминално минало, известен е с побоища, бил е и в затвора за побой. Но никога не е задържан или осъждан за бизнес с кръв. Според закона, ако се докаже продажбата на кръв, наказанието е до 10 хил. лв. 

Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото