6 Декември, 2025

Мирослав починал от измръзване близо до заслон "Маринка"

Мирослав починал от измръзване близо до заслон "Маринка"

Мирослав Късовски е бил намерен измръзнал близо до заслон "Маринка" на един час път от източната страна на връх Ботев. Това съобщи пред "24 часа" шефът на карловския спасителен отряд Христо Стаматов. 

Според него програмистът е искал да стигне до постройката, за да се подслони, но явно заради гъстата мъгла не е успял да я намери. Стаматов, който е дългогодишен планинар, смята, че младият мъж е починал от измръзване. 

По думите му мястото, където е намерен мъртъв Мирослав е открито, времето там се променя буквално за 5 минути. Силният вятър сваля температурите до минус 15-20 градуса и човек може много бързо да измръзне. С тези тънки дрехи, с които е бил, Мирослав не е имал шанс, те са залепнали за него като тенекия, каза Стаматов. 

По негови изчисления от лобното място на Мирослав до връх Ботев има час път.

Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“