28-годишна жена почина след ин витро процедура в столична клиника. Десислава Ангелова била приета на 7 юни, но след извършване на процедурата в ранния следобед състоянието й рязко се влошило и лекарите не успели да я спасят.
Днес пернишкото село Дрен изпрати 28-годишната Десислава в последния й път. Приятелите и близките й се събраха в местната църква, за да й кажат последно сбогом. Убедени, че лекарите са виновни Деси да не е сред тях.
Ин витро процедурата идва, след като на Деси е направена операция за отпушване на маточните тръби месец по-рано.
Ин витрото е извършено в столична клиника и е било успешно. Часове след процедурата състоянието на Десислава се влошава и дори намесата на Спешна помощ не успява да я стабилизира.
Дали има лекарска грешка, ще установи започналото разследване.
На 15 юни Деси щеше да стане на 29. И въпреки че вече я няма, оплодените ембриони са замразени и могат да бъдат износени от друга жена. Ако бащата на нероденото още бебе пожелае.
Още от Улицата
Демерджиев се зарече да спре джигитите на пътя
Вътрешният министър е разпоредил мащабни действия срещу опасното шофиране - дрифтовете и гонките, като проверките са започнали от Пловдив
С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев
Общински съветници на БСП връчиха днес на столичния кмет макет на МОЧА, с подтекста - да бъде възстановен омразния символ на съветска окупация на България
Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август
Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август