3 Август, 2026

Нотариус помагал на Чоков за заграбването на земеделски земи

Нотариус помагал на Чоков за заграбването на земеделски земи

Нотариус помагал на Чоков в заграбването на земеделски земи. Това съобщи шефката на Апелативната специализирана прокуратура Даниела Попова.

Става ясно, че от години кланът Касъмови от Галиче и кмета на селото Чоков изповядват съмнителните си сделки със земеделски земи чрез нотариуса в Бяла Слатина Геновева Христова и нейния помощник Стоян Иванов, известен в региона с прякора си Папарака. Чрез белослатинската адвокатка Цвелина Йотова и нотариус Христова Чоков е успявала да завери без проблеми и стотиците договори за арендуваните ниви от местните собственици, без да е искано изричното им съгласие.

Съучастник в заграбването на земеделски имоти с неизяснени наследници от Чоков и семейството му е и местния активист на ДПС Мехти Касъмов, който в момента излежава присъда за източването на зърно от държавния резерв. Според разследването кмета на Галиче е успял заедно с роднините на Касъмов да придобие по незаконен начин хиляди декари обработваема земя в няколко врачански села.

Сподели:
И Камарата на архитекти скочи срещу Терзиев: Не иска конкурс за нов гл. архитект на София

И Камарата на архитекти скочи срещу Терзиев: Не иска конкурс за нов гл. архитект на София

Основната критика и на САБ, и на КАБ е, че процедурата за избор на нов главен архитект, обявена преди дни, тече в разгара на летните отпуски

Губят ли българите социалните си пенсии? Кабинетът подготви мащабна промяна в пенсионната система

Губят ли българите социалните си пенсии? Кабинетът подготви мащабна промяна в пенсионната система

Важна мярка, насочена към запазване на принципа „принос – права“, по която ще се работи през следващата година, е изваждането на всички плащания от осигурителната система, които не са свързани с осигурителния принос на хората

Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия"  са били забравени три години

Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия" са били забравени три години

Той посочи, че през 2021 г. е било установено, че за автомагистрала „Хемус“ са изплатени над 1 млрд. лева авансово, без да има проектна документация

Коментари (0)