И четиримата инспектори от ДАИ-Хасково, арестувани на 18 ноември и обвинени за подкупи, са на свобода. За Константин Въжарски и Димитър Михайлов окръжната прокуратура определи парична гаранция по 5 000 лв. с мотивите, че Въжарски е назначен преди десетина дни, а Михайлов е бил командирован от друга област. Според обвинението за тях към момента не са налице доказателства за системна корупционна дейност.
Другите двама задържани – Вихър Василев и Даниел Христов, бяха освободени от окръжния съд в Хасково след заседание, продължило до 20 часа тази вечер. За тях прокуратурата поиска най-тежката постоянна мярка „задържане под стража”. Съдът обаче отхвърли искането, като определи гаранция от по 8 000 лева.
Аргументите са, че и двамата имат семейства и постоянни адреси в Свиленград, така че вероятността да се укрият не е доказана, а риск да извършат ново престъпление няма, тъй като вече са отстранени от длъжност в ДАИ.
На 18 ноември 2015 г. от служители на МВР и ДАНС, под ръководството на Окръжна прокуратура - Хасково, е проведена специализирана полицейска операция. В резултат на извършените действия по разследване, претърсване, обиск и изземване по отношение на лицата, в служебните и личните им автомобили и домовете им, са събрани доказателства за извършени престъпления.
Вчера на съвместна пресконференция на МВР и прокуратурата наблюдаващият прокурор Павел Жеков съобщи, че двама от задържаните са искали от шофьори на товарни автомобили по 20 евро, за да не ги проверяват. В кашон до служебната им кола била открита кутия от цигари с 300 евро в нея. След разследване са били задържани и другите двама със сходна сума в къщите им.
По случая са разпитани 7 шофьори на товарни автомобили. Досъдебното производство е образувано по сигнал за системна дейност, каза още Павел Жеков.
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година