В навечерието на Великден в Бранковци не се молят за нищо друго, освен да им бъде построен малък параклис, където да се молят. "Село без черква е село без вяра", споделиха пред News7 70-те постоянни жители на видинското кътче. Вече 40 години хората там са далеч от Господ. Вратите на храма са затворени още през далечната 1977 г. От тогава святото място тъне в разруха. Камбаната в Бранковица бие само за покойници, празниците хората посрещат в оглушителна тишина. Най-близката черква е на 12 км, а автобус до нея има веднъж седмично. Кметът на селото разказва, че без храм животът в Бранковци е още по-труден. Къде се намират иконите на храма е загадка и до днес. От 2006 г. кметът търси помощ от институциите, но отговор до момента няма. На Великден благодатният огън ще раздаде баба Венета – единственият човек със свещи в селото. А в навечерието на празника хората тук се надяват Господ да чуе молитвите им и един ден да имат поне малък параклис.
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година