5 Декември, 2025

Таксиметров шофьор заспива зад волана, стръмен скат го спасява

Таксиметров шофьор заспива зад волана, стръмен скат го спасява

Двама души пострадаха, след като водач на такси заспа зад волана и се удари в мантинелата на път Е-79 край Сандански. Сигналът за катастрофата е подаден в 12.45 часа днес в участъка между Кресна и Сандански. Инцидентът е станал на около километър преди Струмяни в посока Сандански.

На лек десен завой след прав участък, таксито е продължило направо, минало е през насрещната лента и е тръгнало по канавката, обрасла с храсти. Стръмен скат е попречил на колата да тръгне да се изкачва към жп-линията. Излизайки от пътя, заспалият водач се сепва, дърпа волана надясно и връща автомобила на пътя. Той обаче поднася, влиза косо в лентата и се блъска в мантинелата, след което се завърта в обратна на движението си посока.

По това време не са се движели автомобили. Според обслужващите произшествието полицаи, водачът на таксито е заспал по време на движение. При удара в мантинелата са пострадали двама души - мъж и жена на 65 и 63 години. Те са транспортирани до болницата в Сандански.

65-годишният Никола А. е с открита рана на главата и фрактури на китката и дланта, по неофициална информация това е водачът на автомобила. 63-годишната Елена А. е в по-тежко състояние и с политравма. Близо час след катастрофата движението в участъка бе затруднено и се извършваше в едната пътна лента. Натрупаха се колони от автомобили, които бяха пропускани на етапи. След извършването на огледа и отстраняването на катастрофиралия автомобил, към 14 часа движението по Е-79 бе възстановено, предава Преса.

Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото