30 Юли, 2026

Водолази извадиха тялото на 14-годишен от Дунав

Водолази извадиха тялото на 14-годишен от Дунав

Тази сутрин водолази са извадили тялото на 14-годишното момче, което падна в река Дунав, бягайки от граничен полицай, съобщиха от Пожарната в Силистра.

Детето играело със свои приятели близо до реката. Около 15.30 ч. момчето и аверите му стигнали в близост до граничната бразда, откъдето били подгонени от граничен полицай. В опита си да избяга момчето се опитало да премине през канала на градската канализация, който се влива в Дунав, но се подхлъзнало и паднало. Дали заради тинята или неумението на детето да плува, но малчуганът не успял да излезе и течението го изхвърлило в реката.

Екипи на "Гражданска защита" и полицията веднага са отцепили района и са предприели действия за откриване на момчето. Но до тази сутрин нямаше резултат. Още вчера са разпитани децата, които са били очевидци на трагедията, както и рибар, който се опитал да подаде пръчка на момчето, за да го спаси.

Опечаленият баща и близки се чудеха, какво е правело детето толкова далече от дома си.

Сподели:
Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Ректорът проф. д-р Елиза Стефанова предложи и Академичният съвет одобри новия Ректорски съвет

Депутатите решават окончателно за промените в Изборния кодекс

Депутатите решават окончателно за промените в Изборния кодекс

Управляващите дадоха крачка назад и се отказаха от идеята при сертифицирането на машините да участва и МВР, както и отпадането на район "Чужбина

КЕВР ще решава днес за цената на природния газ през август

КЕВР ще решава днес за цената на природния газ през август

Предложението на "Булгаргаз" е за поевтиняване на синьото гориво

Коментари (0)