30 Април, 2026

Заличават незаконни регистрации в Кърджалийско месеци преди вота

Заличават незаконни регистрации в Кърджалийско месеци преди вота

25 адресни регистрации в село Перперек, община Кърджали ще бъдат заличени преди предстоящите местни избори на 25 октомври.

Новорегистриралите се там не са представили документи за собственост на имотите, където са се настанили. Това е констатирала комисия, извършила обстойна проверка по документи на място на адресните регистрации на жители на общината за периода от 01.07. 2014- 30.04. 2015 г.

Тя е сформирана по заповед на кмета на Кърджали Хасан Азис във връзка с новите разпоредби към Закона за изменение и допълнение на Закона за гражданската регистрация.

В община Кърджали 48 са кметствата, в които ще избират кмет през октомври. Това става ясно от публикувания списък от общината.

Изборният кодекс предвижда избор на кмет да има в населени места с повече от 100 души по постоянен адрес.

Преди месец бе обявено, че в община Кърджали кмет трябва да бъде избиран в 95 села от общо 117. На предишните местни избори в общината са избирани 46 кметове на кметства.

Сподели:

Коментари (0)

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Ремонт на АМ "Тракия" край Ямбол ограничава движението към Бургас

Агенция „Пътна инфраструктура“ се извинява на гражданите за причиненото неудобство, но дейностите са необходими, за да се осигури безопасността на движение и да се повиши комфортът на пътуване

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

„Казват, че „страхът е широк една миля и дълбок един сантиметър“ – възпрятието за страх е много по-голямо, отколкото реално представлява опасността, сподели Анди Доналдсън. За възможната опасност му напомни 2,5-метров крокодил, чакащ на стартовата рампа.

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Премиерът атакува проекта, ощетил финансово държавата, след оставката на борда, който от своя страна обвини държавата в липса на диалог