27 Май, 2026

​Слушат 12 часа СРС-та по делото срещу Веселин Марешки

​Слушат 12 часа СРС-та по делото срещу Веселин Марешки

Около 12 часа телефонни разговори между аптечния бос Веселин Марешки и бизнес дамата Красимира Колева ще бъдат изслушани в съдебната зала по делото срещу двамата за изнудване на наемателя на пицария Асен Миланов. Само страните по делото обаче ще могат да чуят записите, тъй като съдът уважи искането на защитата на аптекарския бос те да бъдат пуснати при закрити врата.

Мотивите на адвокатите бяха, че СРС-тата разкриват данни от личния живот на "извънсистемния" кандидат за президент, търговска информация и представляват държавна тайна. Стенограмите от разговорите са общо 900 страници. Към делото са използвани и СРС-та при разследването на Веселин Жеков – полицая. Според обвинителния акт той е получил от Марешки 25 000 лв, за да въздейства на Асен Миланов и той да превежда сумите за наема на заведението на варненския бизнесмен.

Изслушванията на записите ще продължат и утре, а следващите заседания са насрочени за 14 и 15 февруари, когато се очаква да започнат пледоариите.

Освен за изнудване Марешки е подсъдим и за нанасяне на лека телесна повреда на общинския съветник Костадин Костадинов.

Сподели:
ВСС прие оставката на Сарафов като шеф на НСлС и заместник главен прокурор, остава редови следовател

ВСС прие оставката на Сарафов като шеф на НСлС и заместник главен прокурор, остава редови следовател

Сарафов няма да получи обезщетение от 20 заплати, защото не напуска системата, а остава као редови следовател

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Разследващите се опитват да установят дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и в момента се бори за живота си

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости

Коментари (0)