Фермерът Недялко Танев, който уби с нож бившия си работник Стоян в созополското село Зидарово, ще лежи 10 години в затвора, при първоначален строг режим, решиха магистратите от бургаския съд.
39-годишният Недялко Танев бе обвинен в убийството на 45-годишния си работник Стоян Кръстев, извършено в созополското село Зидарово. Престъплението бе извършено на 29.01.2017 г. около 4.00 часа. Тогава той предумишлено умъртвил работника, като го пробол с нож в гърдите.
Тенев е имал там животновъдна ферма, в която Кръстев е работил приживе от 2015 година почти до смъртта си. Още от запознаването им работникът е започнал да се оплаква от недоимък и постоянно искал пари. Натрупал дълг към работодателя си, който не можел да върне. През зимата на 2016 година доста от животните измрели, а Тенев обвинил работника си за това, че е полагал лоши грижи. Отношенията между двамата сериозно се влошили. Кръстев започнал работа на друго място.
Във фаталната нощ Тенев употребил алкохол, взел кухненски нож и се отправил към жилището на Кръстев. Намерението му било да го убие докато спи, но работникът се събудил и след кратко боричкане между двамата е получил няколко смъртоносни пробождания.
В съдебното заседание днес, обвиняемият признал вината си и помоли съдебния състав да преквалифицира престъплението в по-леко и съответно наложи по-леко наказание.
Защитата е апелирала за снизходителност от страна на съда при постановяване на присъдата, предвид необремененото съдебно минало на Недялко Тенев. Присъдата може да бъде обжалвана и протестирана пред Апелативния съд в Бургас в 15-дневен срок.


Коментари (0)