5 Декември, 2025

Антон Станков в уплах: Това не е Ченалова, а казус, има "чрезмерна репресия"

Антон Станков в уплах: Това не е Ченалова, а казус, има "чрезмерна репресия"

Съдия Ченалова беше обявена за издирване неоснователно, заяви в ефира на бТВ бившият правосъден министър Антон Станков. "Издирва се лице, което наистина се укрива, затова не съм учуден от решението на колегите от СГС. Тя все още е съдия, а се води с белезници", възмути се той за колежката си.

Това не е Ченалова, а един казус. Плаши ме чрезмерната репресия, всяването на страх, несигурност, и то точно на тези, на които разчитаме за правораздаване, каза още Станков.

На въпрос на водещата дали няма да стане Ченалова "изкупителна жертва" по пътя на съдебната реформа, Станков отговори: "Периодично се случват такива неща."

Станков нарече обвинението на прокуратурата срещу съдия Ченалова като „несръчно” и изказа съмнение, че то ще доведе до последствия при съдебно дело. „Казусът с Ченалова не се развива добре, плаши ме голямата репресия, защото може така да се опитват да сплашат съдиите”, предположи бившият министър.

Той определи като „неуместна” намесата на френския посланик Дьо Кабан по случая с делата на съдия Ченалова. Станков продължи защитната си реч, като припомни, че няма завършен съдебен процес, дори не е завършено и разследването и не може така да се хвърлят обвинения срещу действащ член на съдебната система.

Сподели:

Коментари (0)

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Срещу варненския кмет се води дело за участие в престъпен сговор за корупционни и длъжностни престъпления. Заедно с него са обвинени и още четири лица

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Един от обвиняемите е освободен без мярка, тъй като срещу него липсват доказателства. На друг беше наложена гаранция 20 хиляди лева.