16 Януари, 2026

Делото за убийството на Яна Кръстева забуксува

Делото за убийството на Яна Кръстева забуксува

Във финалната права делото за убийството на Яна Кръстева в Борисовата градина забуксува.

Оказа се, че Пламен Трифонов, който от обвиняем се превърна в ключов свидетел, е в неизвестност. Той не е открит на нито един от двата адреса, които е дал за връзка със съда. Трифонов трябваше да се яви днес за очна ставка с таксиметровия шофьор, който твърди, че го е видял часове след убийството. По думите на Георги Рогачев, Пламен Трифонов и още един мъж са спорили за пари в Борисовата градина в ранните часове на 9 юли 2011 г.

В неизвестност продължава да бъде и още един ключов за защитата свидетел, съобщи NEWS7. Адвокатите на Николай Русинов - Чеци, искат да чуят показанията му в съдебната зала, тъй като в началния етап на разследването той е успял да разпознае убиеца на Яна.

Следващото заседание по делото ще бъде в края на април. Дотогава полицията трябва да открие Пламен Трифонов и мистериозния свидетел Мирослав Петков.

Сподели:

Коментари (0)

Правната комисия одобри  на първо четене  законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

Правната комисия одобри на първо четене законопроекта на ГЕРБ за закриване на Антикорупционната

А предлагат създаване на изцяло нов орган – Комисия за превенция на корупцията и конфликта на интереси

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Министър Георгиев: Видях с очите си - имотните измами не са спорадично явление

Освен от реакция срещу измамите с имоти, има нужда и от сериозна превантивна работа, смята министърът на правосъдието в оставка

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Повдигат обвинение на сина на Атанас Бобоков - Божидар, хванат с наркотици

Това е вторият арест на младия мъж в рамките на месец и половина