22 Декември, 2025

Екстрадирахме рускиня, обвинена за измами за 16 милиона рубли

Екстрадирахме рускиня, обвинена за измами за 16 милиона рубли

Елена Морева в съда

Обвинена в измама за 16 милиона рубли (около 430 хиляди лева) гражданка на Руската федерация е екстрадирана от България, съобщи официалният представител на руското вътрешно министерство Ирина Волк пред ТАСС, цитирана от "Фокус".

„Днес лице, обвинено в извършване на престъпление по алинея 4 на член 159 от Наказателния кодекс на Руската федерация („Измама в големи размери“) е екстрадирано от България в Русия, придружено от служителите на Бюрото за национална сигурност на Интерпол на Министерството на вътрешните работи на Русия“, каза Волк.

Според предварителното разследване обвиняемата Елена Морева в периода от април 2013 г. до септември 2014 г. чрез измама и нарушаване на доверието е взела пари от други хора в размер на 16 милиона рубли под предлог, че съдейства за сключване на договори за продажба и регистрация на собственост върху поземлен имот.

След това тя е напуснала Руската федерация и обявена за международно издирване от Интерпол.

„През май тази година обвинената беше задържана в България“, заяви представителят на Министерството на вътрешните работи.

Сподели:

Коментари (0)

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".