27 Май, 2026

Ген. Атанасов: Убийството в Пазарджик е свързано с управлението на общината

Ген. Атанасов: Убийството в Пазарджик е свързано с управлението на общината

„Убийството в Пазарджик е свързано с управлението на общината. Този случай е симптоматичен за местното управление в България", заключи депутатът.” Това заяви председателят на вътрешната комисия в парламента ген. Атанас Атанасов в ефира на Нова телевизия.

Той съобщи, че преди 2 месеца в е получил "тежък сигнал за корупция", който разказва за случай, подобен на казуса "Белведере". В него има данни за кражба на частна фирма чрез използване на власт. Сигналът показвал обвързаности между местни структури на МВР, общината и други кръгове. По негови думи бизнесът в града се мачка.

Ген Атанасов направи сравнение между убийството в Пазарджик и това на шефа на кабинета на ДПС Ахмед Емин през 2007-ма. Според него двете си приличат по близостта на жертвите до съответните фигури до властта. Той заяви, че основната версия, по която трябва да се работи, е нарушени икономически интереси.

Представителят на Реформатосрския блок коментира и случая с изчезването на бившия шеф на ДАНС Петко Сертов, който преди 24 часа се прибра в България. „Несериозно е 40 дни държавата да се занимава със семейна драма. Тя трябва да се занимава с други неща. Няма данни да е извършил престъпление. Пътуването на Сертов няма общо нито с настоящата му работа, нито с предишната” беше категоричен той.

„За една година са съкратени 10% от служителите в МВР без никакво обяснение. По времето на правителството на Орешарски са нанесени с много сериозни вреди там, предимно се е занимавала с пазенето на протестите.” завърши ген. Атанасов

Сподели:
Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Пуснаха студента, задържан за трагичния случай в Благоевград

Разследващите се опитват да установят дали студентът, под въздействието на наркотици, е блъснал момичето през прозореца, както и каква е съпричастността му към падането на младежа, който и в момента се бори за живота си

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Министър Найденов иска среща с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Борислав Сарафов е подал оставка като директор на Националната следствена служба след като тя му е искане не веднъж, и последно от новия министър на правосъдието

Коментари (0)