Разследването е установило, че съпричастният към възникналата огнена стихия между харманлийските села Дрипчево и Изворово и любимецкото Оряхово е почиствал пасища с трактор и прикачен инвентар в района по време на запалването.
Образувано е досъдебно производство, уточни пресцентърът на дирекцията на МВР. Човешка небрежност е най-честата причина за избухването на полски и горски пожари в Хасковска област през този летен сезон, сочи статистиката.
В същото време продължава обходът на противопожарни екипи в локалните огнища. На място са 8 екипа огнеборци, а 4 дежурят в село Изворово, съобщи областният кризисен щаб. Дежурствата ще продължат до късния следобед днес.
Очаква се и отменянето на бедственото положение за двете села в състава на община Харманли, посочиха от областния кризисен щаб.
Още от Закон и ред
Продължава делото по източване на над 3 млн. лева от театрите в Разград и Смолян
За предполагаем ръководител на организираната престъпна група обвинението сочи Петко Писков. Според прокуратурата той е действал като подбудител, както и като помагач на престъпленията, за които са обвинени двамата бивши театрални директори.
20-годишен мъж е отвлечен и малтретиран в Дупница - извършителят е негов приятел
Пострадалият е с охлузни наранявания по тялото, води се разследване
Двете момичета от групата, която измъчва и уби Георги Кузев в Пловдив, обжалват ареста си
Останалите трима тийнейджъри не са подали жалба срещу мерките си