22 Май, 2026

Повдигнаха обвинение и на майката на Николай Банев

Повдигнаха обвинение и на майката на Николай Банев

Спецпрокуратурата е повдигнала обвинение и на майката на бизнесмена Николай Банев - Мария, потвърди адвокатът й Христо Ботев пред "24 часа".

Банева е обвинена за участие в престъпна група за данъчни престъпления, присвояване и пране на пари. За лидер на групата прокуратурата сочи сина й - Николай, в бандата като член е обвинена и жена му Евгения.

Тя ще бъде привлечена под отговорност за участие в престъпна група за данъчни престъпления, присвояване и пране на пари.

Новината, че Мария Банева ще стане клиент на прокуратурата съобщи още миналия четвъртък зам.-главният прокурор Иван Гешев, след като бизнесмените Николай и Евгения Баневи бяха върнати от Франция у нас.

Според прокуратурата Мария Банева е бъркала да взима пари директно в касите на две дружества - "Полимери" и "Тежка индустрия".

Освен това тя е продала кран на една от фирмите при неизгодни условия, а парите от продажбата не влезли в предприятието.

Утре пред апелативния спецсъд ще се изправят Евгения и Николай Баневи, за да обжалват постоянното си задържане.

Сподели:

Коментари (0)

Веселин Вучков: Пак започва вихър от законови промени - дано да не пишат нов закон за МВР и за съдебната власт

Веселин Вучков: Пак започва вихър от законови промени - дано да не пишат нов закон за МВР и за съдебната власт

"Въпросът е, че в крайна сметка всичко се прилага от конкретни хора, които трябва да имат добър интегритет и добър професионален капацитет“

Статуквото във ВСС попари мераците за бърз избор на главен прокурор

Статуквото във ВСС попари мераците за бърз избор на главен прокурор

По време на срещата представители на ВСС са обяснили на правосъдния министър Николай Найденов днес, че реалистично изборите за магистратските квоти в съдебния съвет могат да приключат до края на октомври

Осъдиха Петьо-Еврото за 2556 евро и оттеглиха европейската заповед за арест

Осъдиха Петьо-Еврото за 2556 евро и оттеглиха европейската заповед за арест

Обвинението поиска 14 години затвор за бивш следовател 14 години затвор заради случая "Осемте джуджета"