15 Януари, 2026

Съдът отхвърли иска за обида на Домусчиев срещу Любослав Пенев

Съдът отхвърли иска за обида на Домусчиев срещу Любослав Пенев

Софийският районен съд отхвърли иска на Кирил Домусчиев срещу Любослав Пенев. Собственикът на "Лудогорец" и член на изпълнителния комитет на БФС заведе дело срещу бившия селекционет за 40 хил. лв. Бизнесменът твърди, че Пенев е "отправил обидни, неверни и клеветнически твърдения" към него. "Ответникът коментирал ищеца, като създал впечатление за престъпен характер на дейността му, дискредитирал го като работодател и засегнал професионализма му."

 "Говорим за футбол и тях алпинисти трябва да ги дърпат, за да ми стигнат до нивото. Например г-н "успешен бизнесмен" реже кораби за скрап и работниците му в социалните мрежи постоянно плачат, че с месеци не им е плащал", заяви тогава Пенев за Домусчиев, цитиран от "Труд". "След време може и да излязат някои любопитни неща защо му е толкова дълбок джобът", както и "Бизнесът с хапчетата е доста специфичен", добави още той. Съдът отхвърля иска на Домусчиев и го задължава да плати съдебни разноски в размер на 1500 лева адвокатско възнаграждение. Собственикът на "Лудогорец" обжалва в Софийския градски съд, като делото е насрочено за края на годината.

Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.