24 Май, 2026

Съдия си направи отвод по делото за КТБ

Съдия си направи отвод по делото за КТБ

Съдия Ивайло Младенов от търговското отделение на Софийски апелативен съд си е направил отвод по делото за несъстоятелност на КТБ, съобщи bTV, позовавайки се на съда. Той се е отказал от делото, тъй като е роднина по сватовство с един от адвокатите.

На мястото на Младенов компютърната система на съда е определила съдия Светла Божкова.

Делото КТБ бе публично разпределено в апелативния съд на 3 юни. Отводът на Младенов е от следващия ден. Процесът стигна до апелативния съд, след като градският определи началната дата за несъстоятелността - 4 ноември 2014 г. На тази дата БНБ отне лиценза на банката.

Според прокуратурата и БНБ обаче датата трябва да е по-ранна - 30 септември. Решението на градския съд се обжалва и от главния акционер в банката - "Бромак" ЕООД.

Заседанието по делото е насрочено за 19 юни, стана ясно днес. То ще се проведе при закрити врата.

Апелативният съд ще се произнесе в срок, съобщиха оттам. Решението му подлежи на обжалване пред Върховния касационен съд.

Сподели:

Коментари (0)

Според Демерджиев, "интересни имена" са помагали на прокурорския син да се укрива

Според Демерджиев, "интересни имена" са помагали на прокурорския син да се укрива

Той определи случая като като една голяма кардинална грешка по всички линии, допълвайки, че не визира само прокурорския син

 Прокурорският син Васил Михайлов вече е в затвора

Прокурорският син Васил Михайлов вече е в затвора

Разследващите посочват, че са го следели от дълго време, по-активно през последните два месеца

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Макар да няма официални доказателства, че бащата е прикривал престъпления, в обществото се наложи усещането, че фамилната връзка е осигурявала чадър