10 Юли, 2026

Цацаров бори битовата престъпност с териториални жандармерийски участъци извън градовете

Цацаров бори битовата престъпност с териториални жандармерийски участъци извън градовете
Сотир Цацаров

Главният прокурор поиска промяна в целия модел на Закона за МВР

"Необходима е мрежа от териториални жандармерийски участъци извън градовете". Това каза главният прокурор на Р България Сотир Цацаров по време на Национално съвещание на МВР, предаде „Фокус“.

„Ще си позволя в рамките на съвсем краткото време, което имаме само да посоча няколко основни пункта, по които съм си позволил наясно да визирам някои от основните проблеми. Едното от нещата беше наречено конвенционална или битова престъпност. Продължавам да твърдя едно – този модел на териториално присъствие на МВР вече е изгубило своя коефициент на полезно действие. Според мен целият модел на Закона за МВР, което касае структурата на министерството и присъствието по места до ниво районен инспектор, отдавна е изживял своето време“, заяви Цацаров.

„Модулни жандармерии участъци, разположени на територията на цялата страна извън градовете – това е начинът за силно действено полицейско присъствие. Всичко друго е наливане на финанси, ресурс и усилия в един модел, който отдавна е изчерпал своето значение“, добави той. По думите му е бил предназначен и е работел в едни съвсем други обществени условия.

„Това, което според мен е необходимо е мрежа от териториални жандармерийски участъци извън градовете. Битовата престъпност е свързана с това, което наричаме местно безобразие“, каза още Сотир Цацаров.

Сподели:
СДВР разби склад с 50 000 вейпа без бандерол – наемателят е собственик на фитнеси

СДВР разби склад с 50 000 вейпа без бандерол – наемателят е собственик на фитнеси

Съобщава се, че освен това той се занимава и със строителство на жилищни сгради

Калин Стоянов: ДПС запозна с "PNR-гейт" председателя на Комисията по граждански свободи и правосъдие в ЕП

Калин Стоянов: ДПС запозна с "PNR-гейт" председателя на Комисията по граждански свободи и правосъдие в ЕП

"Подчертахме необходимостта от задълбочена и безпристрастна проверка на всички изнесени факти и обстоятелства"

  Демерджиев назначи вчера нов директор на Телефон 112

Демерджиев назначи вчера нов директор на Телефон 112

Красимир Димитров, който досега оглавяваше Дирекцията за „Аварийна помощ и превенция“ към Столична община поема отговорната работа  

Коментари (0)