9 Април, 2026

Йоан Матев, подсъдим за убийството на 16-годишния Георги, е отмил кръвта в училищната тоалетна

Йоан Матев, подсъдим за убийството на 16-годишния Георги, е отмил кръвта в училищната тоалетна

Учителка е виждала с очите си обвиняемият носи сгъваем нож, хвалел се, че е въоръжен с пистолет

 Йоан Матев, който е подсъдим за убийството на 16-годишния Георги в Борисовата градина, е отмил кръвта от жертвата след клането в училищната тоалетна, заявила вчера на поредното заседание в Софийския градски съд Стефания Коларова – единственият човек, който е потърсил приятелката на починалия – Лора, за да й каже, че знае кой й го е отнел, твърди издание.

Ученикът издъхна на пейка в парка на 2 юни 2015 година след нападение с нож. След дълго издирване и разпространяване на записи от улични камери за смъртта му бе арестуван Матев.

„Бях нова в това частно училище, в което Йоан учеше – „Езиков свят”. Но чувах постоянно по коридорите и в часовете, че той е убиецът от Борисовата градина. София дори ми сподели, че на 2 юни го видяла как мие кръвта от ръцете си в тоалетната на школото”, сподели Стефания пред магистратите.   Между нея и приятелката на убития Георги се проведе очна ставка в залата, защото имало разминаване в показанията им. В крайна сметка се оказа, че след уговорка във Фейсбук двете и познат на Лора са видели до НДК, където Коларова споделила, че всички в училището говорят, че Йоан е автор на убийството на любимия й.

„В един от часовете ученичката София ми показа изчистена снимка в голям формат, извадена от разпространения от МВР клип на бягащо след престъплението момче. То много приличаше на Матев, а и беше с яркосини маратонки, каквито носеше той”, разказа пред съда вчера и учителката по английски език на подсъдимия – Десислава Гегова. Направило й впечатление как директорката в часа й, настоявайки всички, които не са били на училище в дена на убийството, да донесат извинителни бележки.

„Обърна се пряко към Йоан, каза му, че не е бил там и да донесе и той бележка”, разказа Гегова.   Тя описа Йоан като популярен сред връстниците си, висок, строен и привлекателен. В клас бил незаинтересован и с изключително свободно поведение. „Отказваше да работи. Пускаше музика, говореше с другите момчета. Излизаше и влизаше, когато си иска”, спомни си преподавателката. Виждала е с очите си да носи сгъваем нож на колана на дънките си, както и да се хвали, че е въоръжен с пистолет.

Сподели:

Коментари (0)

ВАС с отказ да прекрати делото на Андрей Гюров срещу освобождаването му от БНБ

ВАС с отказ да прекрати делото на Андрей Гюров срещу освобождаването му от БНБ

Самият премиер е настоял делото да продължи, тъй като не е загубил правен интерес от оспорването на решението, с което на 16 юли 2024 г. беше освободен като подуправител БНБ

МВР санкционира прокурорка хулиган, държавното обвинение я разследва

МВР санкционира прокурорка хулиган, държавното обвинение я разследва

Целта на проверката е да установи дали са налице дисциплинарни нарушения, в резултат на която ще бъде преценено дали има основание за търсене на дисциплинарна отговорност

До кога прокуратурата ще е убежище за "недосегаеми"?

До кога прокуратурата ще е убежище за "недосегаеми"?

Защо у нас хулиганите с власт получават само глоба – и то едва след огромен обществен натиск и недоволство